Światowy Dzień Bez Tytoniu 2018

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

24 maja 2018

31 maja, jak co roku, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i jej partnerzy obchodzą Światowy Dzień bez Tytoniu. Wydarzenie to ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na zdrowotne i inne zagrożenia związane z użyciem wyrobów tytoniowych oraz promowanie skutecznych strategii mających ograniczyć to użycie.

 Temat przewodni tegorocznego Dnia bez Tytoniu to “Tytoń i choroby serca”. Kampania ma na celu zwiększenie świadomości w zakresie:

  • związku między użyciem tytoniu a chorobami układu krwionośnego, w tym zawału, które w sumie stanowią wiodącą przyczynę zgonów na świecie;

  • możliwych do zrealizowania działań i środków, które mogą być zastosowane przez rządy i członków społeczeństwa, w celu ograniczenia zagrożeń dla serca wynikających z użycia tytoniu.

Tłumaczenie na podstawie strony WHO (http://www.who.int/campaigns/no-tobacco-day/2018/en/).

W ramach Światowego Dnia Bez Tytoniu Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu podejmuje następujące działania:

  • W dniu 28 maja 2018r. przeprowadzenie pomiaru poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu wraz z poradnictwem antynikotynowym dla pracowników Strauss Cafe Poland sp. z o. o. w Tarnowie Podgórnym

  • W dniach 29 i 30 maja 2018r. przeprowadzenie pomiaru poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu wraz z poradnictwem antynikotynowym dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia w Buku oraz Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu.

  • W dniu 9 czerwca 2018r. na zaproszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwonaku, utworzenie punktu informacyjno – edukacyjnego na festynie prozdrowotnym przy Szkole Podstawowej w Koziegłowach. Na stoisku PSSE będzie można skorzystać z bezpłatnego poradnictwa antynikotynowego oraz pomiaru poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu, a także przekonać się jak alkohol upośledza zmysły (ćwiczenia z alkogoglami). Dla najmłodszych uczestników festynu zaplanowano gry i zabawy edukacyjne.

Zuzanna Jaskot

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Światowy Dzień Bez Tytoniu- plakat

    Światowy Dzień Bez Tytoniu- plakat

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-05-24
Data publikacji:2018-05-24
Osoba sporządzająca dokument:Zuzanna Jaskot
Osoba wprowadzająca dokument:Zuzanna Jaskot
Liczba odwiedzin:794