Bezpieczne Wakacje

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

19 sierpnia 2019

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” pracownicy PSSE w Poznaniu włączyli się w akcję „Lato na targach” organizowaną przez Miasto Poznań i MTP.  Utworzono punkt informacyjno-edukacyjny.

Odwiedzający mieli możliwość skorzystania z pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu – przebadano łącznie 70 osób oraz ćwiczeń z alkogoglami (45osób) służącymi do demonstrującymi upośledzenie zmysłów po spożyciu alkoholu. Najmłodsi uczestniczy akcji uczestniczyli w konkursach o tematyce zdrowotnej (76 dzieci). Na stoisku można było również uzyskać informację na temat profilaktyki HIV/AIDS oraz chorób odkleszczowych a także zagrożeń związanych z zażywaniem „dopalaczy”.

W miesiącu lipcu przeprowadzono pogadanki dla 60 dzieci uczestniczących w półkoloniach w ODK „Słońce” na os. Przyjaźni oraz w ODK „Na Skarpie” na os. Piastowskim w Poznaniu. Poruszono w szczególności tematykę dotyczącą: bezpiecznego zachowania nad wodą i bezpiecznego korzystania ze słońca, kleszczy, racjonalnego odżywiania i aktywności fizycznej oraz biernego palenia tytoniu. Dzieci wykonały również prace plastyczne na temat aktywnych form spędzania czasu wolnego.

Na zaproszenie Komisariatu Policji Poznań - Stare Miasto przeprowadzono również pogadankę z młodzieżą z Salezjańskiego Centrum Opiekuńczo - Wychowawczego Dom Młodzieży w Poznaniu na temat „dopalaczy”. Zwrócono szczególną uwagę na zagrożenia wynikające z zażywania środków psychoaktywnych. Przedstawiono także zagadnienia dotyczące ryzykownych zachowań w kontekście profilaktyki HIV/AIDS. W spotkaniu uczestniczyło 15osób.

Zuzanna Jaskot

Galeria

 • Powiększ zdjęcie

  "Lato na Targach" pomiar CO w wydychanym powietrzu

 • Powiększ zdjęcie

  "Lato na targach" konkursy dla dzieci

 • Powiększ zdjęcie

  "Lato na targach" ćwiczenia z alkogoglami

 • Powiększ zdjęcie pogadanka dla dzieci uczestniczących w półkolonii w ODK

  pogadanka dla dzieci uczestniczących w półkolonii w ODK "Na Skarpie" w Poznaniu

 • Powiększ zdjęcie pogadanka dla dzieci uczestniczących w półkolonii w ODK

  pogadanka dla dzieci uczestniczących w półkolonii w ODK "Słońce" w Poznaniu

 • Powiększ zdjęcie pogadanka dla młodzieży z Salezjańskiego Centrum Opiekuńczo - Wychowawczego Dom Młodzieży w Poznaniu na temat dopalaczy

  pogadanka dla młodzieży z Salezjańskiego Centrum Opiekuńczo - Wychowawczego Dom Młodzieży w Poznaniu na temat dopalaczy

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-08-19
Data publikacji:2019-08-19
Osoba sporządzająca dokument:Zuzanna Jaskot
Osoba wprowadzająca dokument:Zuzanna Jaskot
Liczba odwiedzin:512