Podsumowanie I edycji programu "Mamo, Tato - co Wy na to?"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

27 sierpnia 2019

W czerwcu 2019 r. zakończyła się realizacja pilotażowej edycji nowego programu edukacyjnego, do której włączyło się 91 przedszkoli z terenu miasta i powiatu poznańskiego. Programem objęto 3326 dzieci oraz ich rodziców i opiekunów.

Program został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez kadrę pedagogiczną, jak i rodziców. Zdaniem przedszkolnych koordynatorów program jest bardzo pomocny w pracy dydaktycznej i wpisuje się w realizację zamierzeń związanych z edukacją prozdrowotną. Dobrze oceniono treści zawarte w broszurze, która wg nauczycieli w sposób prosty i rzeczowy przekazuje najważniejsze informacje, udziela odpowiedzi na pytania najczęściej nurtujące rodziców. Ciekawe zadania, zaproponowane w programie podobały się dzieciom i sprawiły im przyjemność, przede wszystkim dla tego, że spędziły czas podczas ich rozwiązywania z rodzicami. Zdaniem rodziców informacje zawarte w broszurze pomogły zrozumieć problemy rozwoju emocjonalnego, psychicznego i społecznego ich dzieci, a ciekawe treści i zadania pomogły dzieciom zapamiętać i utrwalić zachowania prozdrowotne.

Dziękujemy gronu pedagogicznemu zaangażowanemu w realizację programu za wkład pracy włożony w edukację dzieci i rodziców oraz za wypełnienie i przesłanie do nas sprawozdań z podejmowanych działań.

Zachęcamy do kontynuacji programu w drugiej edycji.

Aleksandra Tymińska

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-08-27
Data publikacji:2019-08-27
Osoba sporządzająca dokument:Aleksandra Tymińska
Osoba wprowadzająca dokument:Aleksandra Tymińska
Liczba odwiedzin:1365