MOJE DZIECKO IDZIE DO SZKOŁY - Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu

MOJE DZIECKO IDZIE DO SZKOŁY

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu już od wielu lat wdraża program edukacyjny kierowany do dzieci mających rozpocząć naukę w szkole oraz ich rodziców. Program opracowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną  w Poznaniu adresowany jest do szkół i przedszkoli. Rozpoczęcie nauki w szkole to przełomowy moment w życiu dziecka, a także jego rodziny. Kolejne lata nauki są okresem bardzo ważnym nie tylko z powodu zdobywanej przez dziecko wiedzy, ale także czasem istotnym dla jego zdrowia. W wieku szkolnym może rozwinąć się szereg problemów zdrowotnych, takich jak wady postawy, zaburzenia wzroku czy otyłość. W tym wieku kształtuje się wiele nawyków, utrwalają się zachowania, które będą umacniać zdrowie lub jemu szkodzić. Głównym celem programu jest ukształtowanie prawidłowych nawyków i umiejętności prozdrowotnych wśród rodziców i uczniów.

Cele szczegółowe to:

Marta Pers

Artykuły

Podsumowanie realizacji programu w roku szkolnym 2016/2017

21 lipca 2017

W roku szkolnym 2016-2017 program zrealizowało 161 przedszkoli oraz szkół podstawowych. Edukacją objęto 4925 dzieci sześcioletnich oraz ich rodziców. Rozdano 3509 broszur dla rodziców oraz tematycznych kolorowanek dla dzieci.

Aleksandra Tymińska
Czytaj więcej o: Podsumowanie realizacji programu w roku szkolnym 2016/2017
Przejdź do - Zajęcia z dziećmi w Przedszkolu Promyki

Zajęcia z dziećmi w Przedszkolu Promyki

8 marca 2017

W dniu 14.04.2016 r. w Niepublicznym Przedszkolu „Promyki” w Poznaniu pracownik PSSE przeprowadził pogadankę z dziećmi na temat podstawowych zasad zdrowego odżywiania, wpływu aktywności fizycznej na zdrowie oraz skutków biernego palenia.

Aleksandra Tymińska
Czytaj więcej o: Zajęcia z dziećmi w Przedszkolu Promyki

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-02-02
Data publikacji:2017-02-02
Osoba sporządzająca dokument:Marta Pers
Osoba wprowadzająca dokument:Marta Pers
Liczba odwiedzin:4665