TRZYMAJ FORMĘ!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!" współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców. Partnerami programu są: Agencja Rynku Rolnego oraz Instytut Medycyny Wsi. Patronami honorowymi programu są: Minister Edukacji Narodowej, Minister Zdrowia, Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Instytut Żywności i Żywienia, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie oraz Federacja Konsumentów.

Trzymaj Formę! to inicjatywa o dwukierunkowym podejściu, promująca wśród uczniów piątych i szóstych klas szkół podstawowych oraz młodzieży gimnazjum zbilansowane odżywianie w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną.

Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, opierając się na odpowiedzialności indywidualnej i wolnym wyborze jednostki.

Zainteresowane programem szkoły otrzymują bezpłatne materiały edukacyjne przeznaczone dla nauczycieli, rodziców i uczniów, w skład których wchodzą: poradnik dla nauczycieli, broszura dla uczniów, ulotka dla rodziców oraz plakat z Talerzem Zdrowia.

Dla celów programu została stworzona interaktywna strona internetowa: www.trzymajforme.pl

Beata Rutkowska

Artykuły

Odwołanie konkursu o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!"

30 grudnia 2020

Komitet Organizacyjny Konkursu ze względu na zmieniającą się sytuację epidemiologiczną wywołaną koronawirusem SARS-CoV-2 oraz trudnym do przewidzenia terminem powrotu uczniów do nauczania stacjonarnego odwołuje realizację konkursu o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!".

 

 

Zuzanna Misiuna

X Edycja Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!"

1 października 2020

Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia Trzymaj Formę! adresowany jest do uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych zainteresowanych zdobyciem i pogłębianiem wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej.

Adresatami Konkursu w roku szkolnym 2020/2021 są szkoły podstawowe zlokalizowane na terenie wszystkich powiatów ze wszystkich województw w Polsce. Konkurs skierowany jest zarówno do szkół, które uczestniczą w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Trzymaj Formę!”, jak i do tych placówek, które nie realizują Programu.

Beata Rutkowska
Czytaj więcej o: X Edycja Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!"

Zawieszenie programu "Trzymaj Formę!", odwołanie konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia

3 czerwca 2020

W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 i zamknięciem z dniem 12 marca 2020 r. placówek systemu oświaty zawieszona została realizacja programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!”. Założenia i metodologia programu (metoda projektu) wykluczają jego zdalną realizację a materiały edukacyjne trafiły do szkół po feriach zimowych. Biorąc pod uwagę powyższe organizatorzy programu, tj. Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców podjęli decyzję o odwołaniu wszystkich działań związanych z programem „Trzymaj Formę!” zaplanowanych na rok szkolny 2019/2020, tj. XIV edycję programu „Trzymaj Formę!” oraz IX edycję Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”.

Aleksandra Tymińska

Zmiana terminu konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!"

12 marca 2020

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i wydaną decyzją o zamknięciu placówek oświatowych prawdopodobnie zmienione zostaną terminy konkursu "Trzymaj Formę!".  Szczegółowe informacje przekażemy po otrzymaniu wytycznych z Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Przejdź do - Wykład dla młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Buku

Wykład dla młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Buku

12 lutego 2020

Dnia 11.02.2020r. w ramach realizacji programu „Trzymaj Formę!” przeprowadzono dwa spotkania z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Buku.

Zuzanna Jaskot
Czytaj więcej o: Wykład dla młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Buku

IX Edycja Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!"

31 października 2019

Zapraszamy uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych do udziału w Konkursie wiedzy o zdrowym stylu życia organizowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”.

Zuzanna Jaskot
Czytaj więcej o: IX Edycja Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!"

Sprawozdanie z realizacji XIII edycji programu "Trzymaj Formę!"

15 maja 2019

Informuję, iż zgodnie z regulaminem XIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” w roku szkolnym 2018/2019, szkolny koordynator zobowiązany jest do przekazania sprawozdania zbiorczego z działań podjętych w trakcie roku szkolnego.

Beata Rutkowska
Czytaj więcej o: Sprawozdanie z realizacji XIII edycji programu "Trzymaj Formę!"
Przejdź do - Szkolenia dla szkolnych koordynatorów programu "Trzymaj Formę!"

Szkolenia dla szkolnych koordynatorów programu "Trzymaj Formę!"

27 lutego 2019

W związku z realizacją XIII edycji programu „Trzymaj Formę!” zorganizowano dla koordynatorów programu 4 szkolenia.

Beata Rutkowska
Czytaj więcej o: Szkolenia dla szkolnych koordynatorów programu "Trzymaj Formę!"
Przejdź do - VIII edycja konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia

VIII edycja konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia

21 listopada 2018

Zapraszamy uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjum do udziału w Konkursie wiedzy o zdrowym stylu życia organizowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”.

Beata Rutkowska
Czytaj więcej o: VIII edycja konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia

XIII edycja Programu "Trzymaj Formę!"

14 listopada 2018

Do Programu w roku szkolnym 2018/2019 przystąpiły 74 szkoły podstawowe z terenu miasta Poznania i powiatu poznańskiego.

Beata Rutkowska
Czytaj więcej o: XIII edycja Programu "Trzymaj Formę!"

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-02-02
Data publikacji:2017-02-02
Osoba sporządzająca dokument:Beata Rutkowska
Osoba wprowadzająca dokument:Tomasz Witczak
Liczba odwiedzin:8317